Heksoral Sprey 30ml

Formülü

Etken Madde: Heksetidin %0.1.
Yardımcı Maddeler: Nane esansı, etanol, sodyum sakarin, ponceau 4R.

Farmakolojik Özellikleri

Heksoral sprey, tiamin pirofosfatın sentezine engel olarak bakterileri yok eden bir antiseptiktir. Ağız ve boğazdaki yaralara çabuk ve doğrudan etki gösterir. Ağız ve boğaz yumuşak dokusuna karşı afinitesi yüksektir. Özellikle yumuşak dokulardaki 10-12 saat süren etkinliği dokuların rejenerasyonunda önemli rol oynar.

Önerilen Kullanım Yeri

Heksoral sprey, ağız ve boğazdaki enfeksiyonlarda tonsilit, larenjit, farenjit; diş çekiminden, tonsillektomi ve diğer ağız içi operasyonlarından sonra, stomatit, glossit, mykosen, gingivit, paradontit ve dişeti kanamalarında, gribal ve soğuk algınlığı hastalıklarında iyileştirmeyi destekleyici tedavide, süper enfeksiyonların önlenmesinde, aft ve mantar enfeksiyonlarında, ayrıca ağız kokusunu önlemek ve iyi bir ağız hijyeninin gerektiği hallerde kullanılır.

Kullanım Şekli ve Dozu

Heksoral sprey, bir defada 4 püskürtme (0.18 ml.=0.18 mg.), günde 2-6 kez tekrarlanarak kullanılır. Kullanım süresi ortalama 6-7 gündür. Bu süre içinde olumlu sonuç alınmadığı takdirde hekime danışılmalıdır. Heksoral spreyin tavsiye edilen dozu (1 püskürtme mg.; günde 6 defa =1.08 mg.) oral dozun yaklaşık 5 de biridir.Bu nedenle sistemik aşırı doz veya toksisite söz konusu değildir.

Kullanma Talimatı

1. İlk kullanımda düzenli bir püskürtme elde edilinceye kadar pompalama düğmesine birkaç kez basınız. .
2. Ağzınızı iyice açınız ve sprey borusunu ağzınıza sokarak hastalıklı bölgeye doğru yönlendiriniz. .
3. İlacı püskürtmek için pompalama düğmesine süratle basınız; bu işlemi 4 kez tekrarlayınız. .
4. Şişeyi kutusuna yerleştirip dik duracak şekilde saklayınız.

Ürünlerimiz sadece eczanelerde satılmaktadır.

Ürünlerimiz sadece eczanelerde satılmaktadır.

Bu içerik sadece sağlık profesyonelleri içindir.