Heksoral Çözelti 200ml

Formülü

100 ml. Heksoral çözeltide;
Etken madde: Heksetidin 100 mg.
Yardımcı maddeler:
Ponceau 4R 0.007 g
Nane esansı 0.161 g
Etanol 7.00 g
Sodyum sakarin 0.022 g.

Farmakolojik Özellikleri

Heksoral çözelti, tiamin pirofosfatın sentezine mani olarak bakterilerin yok olmasına yardımcı olan bir antiseptiktir. Ağız ve boğazdaki yaralara çabuk ve doğrudan etki gösterir. Ağız ve boğaz yumuşak dokusuna karşı afinitesi yüksektir. Özellikle yumuşak dokulardaki 10-12 saat süren etkinliği dokuların rejenerasyonunda önemli rol oynar. Heksetidin, çok düşük konsantrasyonlar da bile güçlü etki gösterebilir.

Önerilen Kullanım Yeri

Heksoral çözelti, ağız ve boğazdaki enfeksiyonlarda tonsilit, larenjit, farenjit; diş çekiminden, tonsillektomi ve diğer ağız içi operasyonlarından sonra, stomatit, glossitit, mikosen, gingivit, paradontit ve dişeti kanamalarında, gribal ve soğuk algınlığı hastalıklarında tedaviye yardımcı olarak, süper enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olarak, aft ve mantar enfeksiyonlarında, ayrıca ağız kokusunu önlemek ve iyi bir ağız hijyeninin gerektiği durumlarda kullanılır.

Kullanım Şekli ve Dozu

Heksoral çözelti, ağızda çalkalamak ve/veya gargara yapmak içindir. 15 ml. Heksoral çözelti yarım dakika müddetle, ağız enfeksiyonlarında çalkalanarak, boğaz enfeksiyonlarında ise gargara yapılarak kullanılır. Sonra ağızdaki çözelti dışarı atılır. YUTULMAMALIDIR.

Ürünlerimiz sadece eczanelerde satılmaktadır.

Ürünlerimiz sadece eczanelerde satılmaktadır.

Bu içerik sadece sağlık profesyonelleri içindir.